KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16971002
nr 1697 1002
Olof Krumlinde
(1856-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, Björkeröd. Olja på duk, 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 57x78 cm
Olof Krumlinde, svensk målare född 1856, död 1945.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:19:13
28/4 16:43:25
- Klassiska
28 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska